KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16551004
nr 1655 1004
Fritz von Dardel
(1817-1901), Sverige
Villa, Monogramsignerad, 1879. Akvarell, 24x34 cm, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 4 november 2024
kl 18:21:25
3.000 kr
3.200 kr
Fritz von Dardel
Läs mer om Fritz von Dardel